Зміни в подачі декларацій VAT-7, VAT-7K і файлів JPK_VAT

Зміни в подачі декларацій VAT-7

Всі фірми, які зареєстровані платниками VAT (ПДВ), в даний час зобов’язані щомісяця передавати до податкової інспекції Реєстр закупок і продаж за попередній місяць у форматі JPK_VAT. Крім того, вони повинні подавати податкові декларації VAT-7 (щомісячно) або VAT-7K (поквартально). З 1 жовтня набудуть чинності зміни в процесі передачі даних в податкове управління. З одного боку, буде скасовано обов’язок обробляти два окремих файли (декларації та реєстру VAT). З іншого боку, в новому файлі JPK_VAT будуть використовуватися спеціальні коди GTU для позначення певних товарів і послуг.

Новий файл JPK_VAT матиме 2 варіанти:

 1. JPK_V7M – для платників податків, які звітують щомісяця;
 2. JPK_V7K – для платників податків, які звітують щоквартально.

Нові файли JPK_VAT, що включають декларативну та облікову частини, будуть в обов’язковому порядку подаватися всіма платниками податків, зареєстрованими як платники VAT, за період з 1 жовтня 2020 року. Таким чином, для цих періодів більше не буде можливості подавати декларації VAT-7 або VAT-7K іншим способом, ніж через JPK_VAT.

Новий файл JPK_VAT буде розділений на дві частини – декларативну і облікову. Він буде містити:

 1. набір інформації про закупівлі та продажі, який випливає з обліку VAT за звітний період;
 2. елементи з поточної декларації VAT-7 (VAT-7K);
 3. додаткові дані, необхідні для аналізу правильності розрахунків.

Новий JPK_V7 замінює і об'єднує в один файл наступні документи:

 1. VAT-7 (JPK_V7M) або VAT-7K (JPK_V7K);
 2. контрольний файл JPK_VAT;
 3. VAT-ZD – повідомлення про коригування належного податку;
 4. VAT-ZZ – заява на повернення податку за операціями, здійсненими не на території Польщі, на повернення податку за відсутності оподатковуваних продаж у даному розрахунковому періоді;
 5. VAT-ZT – заява про прискорення повернення VAT;
 6. інші додатки до декларацій VAT – 7 / VAT-7К, які в даний час є окремими документами.

JPK_VAT для платників VAT, які сплачують податок щоквартально

Тим платникам податків, які подавали декларації VAT щоквартально, доводилося відправляти файли JPK_VAT щомісяця. Це правило не зміниться. Платники податків, які звітують щоквартально, будуть заповнювати тільки облікову частину протягом перших 2 місяців кожного кварталу. Однак після закінчення кварталу вони повинні заповнити облікову частину за третій місяць кварталу і деклараційну частину за весь квартал.

Нові позначення в JPK

В обліковій частині крім поточних даних платники податків повинні зазначати:

 1. групування товарів і послуг (GTU 1-13) – це класифікація, незалежна від PKWiU або PKD, яка ділить операції по групам податкового ризику;
 2. позначення податкових процедур (однієї з 13 можливих);
 3. позначення типу документа, що відображається в реєстрі VAT.

Платники податків будуть зобов’язані додатково зазначати фактури, які підлягають обов’язковій процедурі розділеного платежу (split payment), а також ті, що стосуються деяких чутливих категорій товарів (наприклад, лікарських засобів, палива, сигарет, автомобілів, автозапчастин та інших підакцизних товарів, будівель, споруд та земельних ділянок). Платник податків повинен буде застосувати до них відповідний маркер.

Новий файл JPK_VAT також потребуватиме нової інформації, яка до цього не була потрібна, а саме: чи здійснював платник податків у податковому періоді операції, що підлягають розрахунку податків за особливою процедурою, тобто при наданні послуг туризму, постачання вживаних товарів, творів мистецтва, предметів колекціонування та антикваріату, інвестиційного золота, спрощеної процедури імпорту, а також тристоронніх угодах всередині ЄС.

Більш докладно про дані позначення ви можете прочитати у статті Позначення груп товарів і послуг (коди GTU) в новому JPK_V7.

Також читайте
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, среднее: 0,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Loading...
error: Content is protected !!