Нові правила виставлення фактур до фіскальних чеків

Нові правила виставлення фактур до фіскальних чеків

З 1 січня 2020 року в Польщі змінюються правила виставлення фактур до фіскальних чеків. Зміни направлені на усунення ситуацій, коли підприємці фактично не придбали товар або послугу, а скористалися чужим чеком. Відтепер, у разі продажу, зареєстрованому за допомогою фіскальної каси, продавець може виставити фактуру покупцеві тільки у випадку, якщо чек буде містити номер NIP покупця.

Це означає, що підприємець, який купує товар або послугу в рамках здійснюваної діяльності, буде зобов’язаний в момент здійснення покупки попередити продавця про те, що він купує товар або послугу як платник податків і повідомити свій NIP вже на етапі видачі касового чека.

Однак, не всі продавці мають можливість вказати номер NIP на касовому чеку, тому що не всі каси мають таку функцію. Якщо продавець не має технічної можливості вказати номер NIP на фіскальному чеку, то він не повинен реєструвати покупку на касі, а відразу зобов’язаний виставити фактуру. В іншому випадку покупець буде позбавлений можливості отримати фактуру і віднести до витрат вартість купленого товару.

Нові правила не стосуються виставлення фактур до касових чеків, які підтверджують купівлю, що сталася до 1 січня 2020 року.

Важливо відзначити, що нові правила не торкнуться послуг таксі (крім оренди легкових автомобілів з водієм). Це пов’язано з відсутністю фіскальних кас для таксі, які дозволили б розміщувати NIP на виданих квитанціях.

Виставлення фактур приватним особам без номера NIP

Зміна законодавства, що вводить NIP як обов’язковий елемент касового чека, на підставі якого може бути виставлена фактура, поширюється тільки на Угоди між фірмами. У разі операцій між фірмою і приватною особою діють старі правила. Це означає, що відповідно до ст. 106i п. 6 Закону про ПДВ підприємець зобов’язаний виставити фактуру до чека на вимогу покупця у термін:

  1. до 15 числа місяця, наступного після місяця продажу – за умови, що вимога мала місце до закінчення місяця, в якому товар був проданий або оплата (її частина) отримана;
  2. не пізніше, ніж через 15 днів від дня вимоги – за умови, що вимога мала місце після закінчення місяця, в якому товар був проданий або оплата (її частина) отримана.

Якщо вимога про виставлення фактури до касового чека відбувається після закінчення трьох місяців від кінця місяця продажу, продавець не зобов’язаний виставляти фактуру.

Таким чином, якщо покупець, який не веде господарської діяльності, звернеться з проханням виставити фактуру на чек, який не містить номера NIP, то необхідно виставити звичайну фактуру без номера NIP для приватної особи.

Санкції за виставлення фактури до чека без NIP

У разі, якщо платник виставив касовий чек в порушення нових правил, податковий орган буде зобов’язаний призначити платнику податків додаткове податкове зобов’язання у розмірі, еквівалентному 100% від суми податку, зазначеного на фактурі. Це означатиме необхідність сплати ПДВ у подвійному розмірі.

Аналогічним чином, якщо покупець у свій облік ПДВ включить фактуру, видану до фіскального чеку, який не містить номера NIP, то буде покараний додатковим податковим зобов’язанням у розмірі 100% від суми податку, зазначеного на фактурі.

Також читайте
2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Loading...
error: Content is protected !!