Індивідуальний податковий мікрорахунок з 1 січня 2020 року

Індивідуальний податковий мікрорахунок з 1 січня 2020 року

З 1 січня 2020 року всі платники податків платитимуть податки PIT, CIT і VAT на свій індивідуальний податковий мікрорахунок. У цій статті ми розповімо, як згенерувати мікрорахунок для здійснення податкових платежів та як сплачувати податки з 1 січня 2020 року.

Мікрорахунок

Донедавна кожен податковий орган мав окремі банківські рахунки для сплати різних податків, що створювало певні труднощі. Зміна адреси платника податків призводила до необхідності шукати  номери рахунків для відповідної податкової інспекції.

У відповідності зі ст. 61b Податкового кодексу, з 1 січня 2020 року сплата ПДВ (VAT), а також PIT і CIT буде проводитися на рахунок податкової інспекції з використанням індивідуального податкового рахунку, який ідентифікує платника податків.

Поточні рахунки податкових органів для оплати VAT, PIT і CIT активні тільки до 31 грудня 2019 року. Після цієї дати податки повинні сплачуватись на індивідуальний податковий мікрорахунок.

Як дізнатися свій номер податкового рахунку?

Податковий мікрорахунок кожен платник податків повинен створити собі сам. Для цього використовується спеціальний генератор індивідуального податкового рахунку, який доступний на сайті podatki.gov.pl.

Генератор податкового мікрорахунку працює цілодобово, завдяки чому можна перевірити свій номер в будь-який час і в будь-якому місці, наприклад, за допомогою телефону або планшета.

Податковий мікрорахунок

Структура номера індивідуального податкового рахунку відповідає стандарту номера банківського рахунку і містить:

  1. контрольну суму;
  2. номер розрахункового підрозділу банку;
  3. податковий код.
Структура номера податкового рахунку

Щоб згенерувати номер індивідуального податкового рахунку, необхідно ввести номер NIP фірми або свій номер PESEL. Індивідуальний податковий рахунок за номером PESEL створюють фізичні особи, які не ведуть підприємницької діяльності або не є зареєстрованими платниками VAT. В інших випадках необхідно ввести номер NIP.

За допомогою податкового мікрорахунку оплачувати PIT, CIT і VAT буде легше і зручніше – вам більше не потрібно буде шукати необхідні номери рахунків податкової інспекції, що зменшить кількість помилкових переказів. Якщо фірма змінить свою юридичну адресу, то податковий микрорахунок не змінюється.

Слід підкреслити, що індивідуальний податковий рахунок буде використовуватися тільки для перерахування податків і ідентифікації суб’єкта на рівні податкової служби. Повернення переплати здійснюватиметься не на індивідуальні податкові рахунки, а, як і раніше, на банківські рахунки, подані суб’єктом, відповідно до Закону про правила обліку платників податків.

Також читайте
2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Loading...
error: Content is protected !!