Реєстрація фірми в Польщі

Реєстрація підприємства в Польщі

Існує безліч причин, чому іноземці вілкривають бізнес в Польщі. Головними з них є освоєння нових ринків і скорочення витрат. Польща, яка вступила до ЄС у 2004 році, ідеально підходить для обох цілей. Польський ринок є найбільшим у Центральній Європі і в останні роки показує один з найвищих темпів зростання у всьому Євросоюзі. Реєстрація фірми в Польщі значно спрощує торгівлю з країнами ЄС: є автоматичне повернення ПДВ, відсутні митні збори та інші оплати. Ще однією причиною, яка спонукає відкрити у Польщі своє підприємство, є можливість отримати його засновниками та членами правління дозвіл на проживання у Польщі.

Чи може іноземець вести бізнес у Польщі?

Відсутність польського громадянства не є перешкодою для ведення власного бізнесу в Польщі. Однак не кожен іноземець може бути індивідуальним підприємцем (jednoosobowa działalność gospodarcza, аналог ФОП або ІП).

Закон про свободу господарської діяльності від 2 липня 2004 р. у статті 13 визначає перелік іноземців, які можуть вести підприємницьку діяльність на однакових з польськими громадянами підставах. До них відносяться громадяни країн-членів Європейського Союзу і Швейцарії, а також особи, які мають карту поляка, дозвіл на постійне проживання (pobyt stały), дозвіл на тимчасове проживання на підставі стаціонарного навчання, дозвіл на проживання у зв’язку з возз’єднанням родини, дозвіл на перебування довготермінового резидента ЄС або статусу біженця.

Іноземці, які не належать до перерахованих вище груп (як у випадку з більшістю українців і вихідців з інших країн СНД), мають право на реєстрацію фірми в Польщі тільки у вигляді:

 • товариства з обмеженою відповідальністю (Sp. z o.o.);
 • акціонерного товариства;
 • командитного товариства;
 • командитно-акціонерного товариства.

Товариство з обмеженою відповідальністю

Найбільш привабливою для іноземців формою ведення бізнесу є Товариство з обмеженою відповідальністю (Sp. z o.o.). Це пов’язано з мінімальною відповідальністю учасників за діяльність підприємства особистим майном, відсутністю обмежень у веденні господарської діяльності. Особливості такого товариства:

 • Володіти і управляти ТОВ у Польщі може один і той же іноземний громадянин
 • Товариство з обмеженою відповідальністю може бути створене одним учасником
 • Мінімальний розмір статутного капіталу становить 5000 злотих
 • Статутний капітал повинен бути повністю внесений в касу або на банківський рахунок підприємства – у грошовій формі або майном (апортом)
 • Діяльністю компанії керує правління, яке обирається зборами учасників
 • Створення наглядової ради та проведення аудиту обов'язково лише у разі, якщо розмір статутного капіталу перевищує 500 тисяч злотих, а кількість учасників – більше п'яти.

Відкриття фірми в Польщі можливо трьома способами:

Реєстрація фірми онлайн

Особиста присутність засновників не потрібна. Є деякі обмеження: статутний капітал вноситься тільки в грошовій формі, використовується типовий установчий договір, а також неможливо зареєструвати акціонерне і командитно-акціонерне товариство

Традиційний спосіб

Установчий договір компанії підписується у польського нотаріуса, потрібна особиста присутність засновників або їх довірених осіб при реєстрації фірми. Немає обмежень у змісті установчого договору, в т. ч. у формі внесення статутного капіталу

Купівля готової фірми

Даний варіант є ідеальним вибором, якщо для Вас є важливим питання часу або необхідно підприємство з історією. Готова компанія має номер KRS, NIP, REGON, є платником ПДВ/VAT-EU. Ви можете діяти від її імені відразу після візиту до нотаріуса

З 13 липня 2017 року для того щоб зареєструвати ТОВ через інтернет в системі S24 можливе підписання документів тільки за допомогою кваліфікованого сертифікату (kwalifikowanego certyfikatu) або підпису ePUAP, отримання яких займає значно більше часу і вимагає надання більшої кількості даних. Зокрема, для іноземців потрібна наявність номера PESEL. До цього для підписання документів достатньо було профілю MS, створення якого займало кілька хвилин.

З нашою допомогою Ви стаєте власником повноцінного підприємства. Незалежно від способу відкриття фірми, ви можете подати заявку на отримання візи або дозволу на проживання на підставі ведення бізнесу для себе і членів своєї сім’ї.

Подати заявку

Наші послуги з реєстрації фірми в Польщі включають в себе:

 • Консультації з питань, пов'язаних з формою власності, особливостями оподаткування фірми в Польщі, працевлаштуванням та перебуванням у Польщі членів правління і співробітників, візовими питаннями, запрошеннями і т. д.
 • Оформлення установчих документів: договір, рішення установчих зборів або правління, довіреності
 • Перевірка назви компанії, підготовка переліку видів діяльності відповідно до PKD
 • Підготовка документів та заповнення всіх необхідних документів для реєстрації фірми
 • Реєстрація ТОВ в Державному реєстрі підприємств (KRS), податковій інспекції, органах статистики та отримання статистичного номеру REGON
 • Отримання ідентифікаційного номеру платника податків NIP
 • Відкриття рахунку в банку з обслуговуванням в режимі онлайн
 • Розробка та виготовлення печатки
 • При необхідності — реєстрація компанії в якості платника ПДВ та VAT UE, у соціальних фондах (ZUS) та на митниці (отримання номеру EORI); укладення договору оренди віртуального офісу та договору на бухгалтерське обслуговування.

З нашою допомогою реєстрація ТОВ можлива не тільки у Варшаві, але й інших містах Польщі. У будь-якому випадку підприємство за місцем реєстрації лише платить податки, а вести господарську діяльність може на всій території країни.

Реєстрація ТОВ не тільки у Варшаві

Зацікавило відкриття фірми в Польщі? Для отримання більш детальної інформації зв'яжіться з нами за допомогою даної форми. Ми відповімо Вам у найкоротший термін

+48 727 861 821 (Viber)
amadej.eu
amadej.eu@gmail.com