Дозвіл на проживання в Польщі

Дозвіл на проживання в Польщі

Дозвіл на проживання в Польщі

Дозвіл на проживання в Польщі – це дозвіл на тривале проживання без необхідності отримання віз. У разі надання іноземцю видається карта побиту. Вона є документом, що підтверджує особу іноземця, і дає право легально перебувати на території Польщі та в інших країнах Євросоюзу. Крім цього, карта перебування дозволяє перетинати кордон без необхідності отримання візи.

Карта перебування має наступний вигляд:

як виглядає карта побиту

Карта перебування може бути двох видів: дозвіл на тимчасове проживання (zezwolenie na pobyt czasowy) і дозвіл на постійне проживання (zezwolenie na pobyt stały). Будь-яка карта перебування дозволяє іноземцю знаходитися в Польщі до вказаної у дозволі дати, а також в інших країнах Шенгенської зони на термін до 90 днів протягом кожних 180 днів.

Дозвіл на тимчасове проживання в Польщі (karta czasowego pobytu)

Дозвіл на тимчасове проживання в Польщі (Karta czasowego pobytu) — це документ, що видається іноземцю, який планує перебувати в Польщі більше ніж 3 місяці. Ця карта перебування видається максимум на три роки, однак цей термін може бути меншим і залежить від підстав для видачі.

Для бажаючих стати громадянином Польщі отримання дозволу на тимчасове проживання є першим етапом. Перебуваючи у Польщі на підставі цього дозволу протягом 5-ти років, Ви маєте право подати заяву на постійний дозвіл на проживання, а в подальшому і на отримання польського громадянства.

Можливі підстави для видачі дозволу на проживання в Польщі:

 1. робота в Польщі;
 2. ведення господарської діяльності;
 3. навчання в Польщі;
 4. виконання роботи за професією, що вимагає високої кваліфікації;
 5. виконання роботи іноземцем, делегованим закордонним роботодавцем в Польщу;
 6. ведення наукових досліджень;
 7. возз’єднання з сім’єю;
 8. шлюб з громадянином Польщі.

Найчастіше доводиться стикатися з першими трьома, тому розглянемо їх детальніше. Що стосується решти, то інформацію про них ми готові надати у разі Вашої зацікавленості.

Карта побиту на підставі дозволу на роботу

При отриманні дозволу на тимчасове перебування на підставі дозволу на роботу роботодавець повинен гарантувати найманому працівникові певну зарплату і отримати з Управління праці підтвердження того, що на дану роботу з цією зарплатою немає претендентів, яким не потрібен дозвіл на роботу.

внж на підставі ведення господарської діяльності

Для отримання членом правління дозволу на тимчасове перебування в Польщі фірма повинна приносити певний прибуток і користь народному господарству Польщі. У разі отримання дозволу на тимчасове перебування на підставі господарської діяльності, член правління польського ТОВ може працювати на підставі обрання, не отримуючи при цьому зарплату і не сплачуючи від неї податків.

Освіта в Польщі

Навчання в Польщі (стаціонарне навчання у польському ВУЗі) також є підставою для отримання дозволу на тимчасове перебування. Студенти, які перебувають в Польщі на підставі дозволу, можуть одночасно працювати. Вже після трьох років навчання (отримання диплома бакалавра) можна влаштуватися на будь-яку роботу на рівних правах з польськими громадянами.

Дозвіл на постійне проживання в Польщі (karta stalego pobytu)

Дозвіл на постійне проживання в Польщі (Karta stalego pobytu) – це наступний етап на шляху до отримання польського громадянства.

Цей дозвіл видається на необмежений термін, проте кожні 10 років підлягає заміні без необхідності підтверджувати право перебувати в країні. Після проживання в Польщі терміном більше 3-х років Ви можете подавати заяву на отримання польського громадянства.

Підставами для отримання дозволу на постійне проживання в Польщі є, зокрема:

 1. безперервне легальне проживання в Польщі протягом 5 років (сумарна тривалість виїздів не повинна перевищувати 10 місяців, тривалість кожного виїзду – не більше 6 місяців, виняток – робота за кордоном на польського роботодавця);
 2. 3 роки шлюбу з громадянином Польщі, 2 з яких іноземець повинен безперервно проживати в Польщі;
 3. наявність польського походження або дійсної карти поляка, а також бажання постійно проживати в Польщі, та ін.

Для того, щоб отримати постійний дозвіл на проживання в Польщі, потрібно відповідати хоча б одній з перерахованих вимог.

Хочете отримати дозвіл на проживання в Польщі? Для отримання більш детальної інформації зв'яжіться з нами за допомогою даної форми. Ми відповімо Вам у найкоротший термін

+48 727 861 821 (Viber)
amadej.eu
amadej.eu@gmail.com