Нові обов’язки фірм, зареєстрованих в KRS

Нові обов'язки фірм, зареєстрованих в KRS

Зміни, передбачені законом від 26 лютого 2018 року про внесення змін у закон про Національний Судовий Реєстр (Ustawа z dnia 26 stycznia 2018 r. o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, Dz.U. 2018 poz. 398), вводять нові обов’язки для підприємств, зареєстрованих в KRS. Прийняті зміни спрямовані на інтеграцію господарських реєстрів в рамках Європейського Економічного Простору та інформатизацію звітності компаній. Зміни будуть вводитися поступово, починаючи з 15 березня 2018 р., коли набирає чинності більшість положень, у тому числі ті, що стосуються форми надання фінансових звітів.

Електронна звітність

Основні зміни для польських підприємств, зареєстрованих в KRS, будуть стосуватися електронної форми подання фінансових звітів, у тому числі консолідованої фінансової звітності, звіту правління про діяльність компанії і висновку аудитора.

Фінансова звітність буде передаватися в електронному вигляді у базу даних Міністерства Юстиції Польщі. Подача документів в електронному вигляді через Інтернет замінить подачу документів в KRS і податкову інспекцію.

Документи в електронному вигляді мають бути підписані електронним підписом однієї з осіб, які входять до складу правління товариства. Зверніть увагу, що ця вимога буде включати в себе один електронний підпис, навіть якщо статут компанії вимагає спільної репрезентації.

Вимогам закону відповідають такі форми електронного підпису:

  1. кваліфікований електронний підпис;

Процедура отримання кваліфікованого електронного підпису вимагає придбання електронного обладнання та сертифікату. Вартість обслуговування сертифікату становить приблизно 200 злотих на рік, а початкова вартість становить близько 250 злотих за перший рік.

  1. профіль ePUAP.

Профіль ePUAP можна створити через Інтернет. Однак на останньому етапі потрібно підтвердження особи в якійсь державній установі (наприклад, у податковій інспекції або консульстві) чи в деяких банках. Створення і використання профілю ePUAP не вимагає яких-небудь витрат. Детальніше про даний профіль можете прочитати у статті: Як створити профіль ePUAP і для чого він потрібен

Необхідно враховувати, що підписувати документи в електронному вигляді зможуть тільки власники номеру PESEL. У випадку компаній, правління яких складається виключно з іноземців, необхідно буде отримати номер PESEL принаймні для одного з членів правління.

До 30 вересня 2018 року компанії зможуть подавати скани фінансових звітів, завірені електронним підписом. З 1 жовтня 2018 року звіти потрібно буде подавати у визначеному цифровому форматі у відповідності з вимогами Міністерства Юстиції.

Додаткові інформаційні обов'язки

Починаючи з 15 березня 2018 року в силу вступають нові обов’язки для підприємств. В даний час вони зобов’язані надавати в KRS адреси членів правління. Нові правила значно розширюють ці зобов’язання.

Всі компанії будуть зобов’язані вказувати адреси всіх своїх представників: засновників, членів правління, довірених осіб та ліквідаторів, а також оновлювати ці дані протягом 7 днів після будь-якої зміни.

У разі зазначення адреси за межами ЄС, необхідно призначати довірену особу з адресою на території Польщі та вказати адресу в заяві.

Ці дані необхідно надати при черговому внесенні змін до KRS, але не пізніше ніж протягом 18 місяців після набрання чинності змін у законі.

Правова підстава

Ustawа z dnia 26 stycznia 2018 r. o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym (Dz.U. 2018 poz. 398)

Виникло питання?

Хочете дізнатися більше або отримати консультацію?

Також читайте
Напишіть нам!

4 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 5 (4 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Loading...
+48 727 861 821 (Viber)
amadej.eu
amadej.eu@gmail.com