Страхування у Польщі

Страхування для іноземців у Польщі

Страхування для іноземців у Польщі

Працюючий у Польщі іноземець, який був прийнятий на роботу на підставі договору-доручення або іншого договору про надання послуг, підлягає обов’язковому медичному страхуванню.

Чи обов’язковий міжнародний медичний страховий поліс для іноземців?

Однією з умов отримання візи з метою працевлаштування і в’їзду на територію Польщі є подання іноземцем міжнародного страхового полісу (дійсного в усіх країнах ЄС). Мінімальна сума такої страховки становить 30 000 євро. Страховка для іноземців повинна бути дійсна протягом усього терміну запланованого перебування іноземця на території Польщі. Страховка повинна покривати будь-які витрати, які можуть виникнути під час перебування в Польщі у зв’язку з необхідністю невідкладної медичної допомоги, лікування в лікарні, повернення на батьківщину з медичних причин або зі смертю.

Права іноземця, який працює на підставі договору доручення (umowa zlecenie)

Якщо іноземець виконує сезонну роботу в Польщі на підставі договору-доручення або іншого договору про надання послуг, то він підлягає обов’язковому соціальному страхуванню (пенсійному, на випадок інвалідності та від нещасних випадків), обов’язковому медичному страхуванню, а також добровільному медичному страхуванню. Роботодавець, який надає роботу іноземцю, зобов’язаний повідомити про це Управління Соціального Страхування (ZUS), направити на попереднє медичне обстеження, сплатити належні внески. Порушення цих обов’язків є правопорушенням або злочином і загрожує роботодавцю притягненням до кримінальної відповідальності.

Страховка для українців у Польщі

Маючи медичний страховий поліс, іноземець є суб’єктом, що має право безкоштовного користування послугами охорони здоров’я на території Польщі, а, отже, якщо з якихось причин виникне необхідність його госпіталізації, він має безкоштовний доступ до закладів охорони здоров’я на таких же умовах, як і громадянин Польщі.

Права іноземця, який працює на підставі договору підряду (umowa o dzieło)

У разі, якщо виконання роботи здійснюється на підставі договору підряду,  іноземець не охоплюється соціальним і медичним страхуванням. В такому випадку іноземець може скористатися страховим полісом, який він отримав для легального в’їзду в Польщу.

Крім того, як сам іноземець, так і особа, яка доручила йому роботу на підставі договору підряду, може укласти договір додаткового медичного страхування в страховій компанії. Таким чином, якщо в ході виконання договору підряду на території Польщі іноземний громадянин буде потребувати медичної допомоги чи госпіталізації, то витрати на його лікування будуть покриватися страховою компанією в рамках наявного медичного полісу або за рахунок додаткового медичного страхування. В разі перевищення лімітів, зазначених у страхових полісах, іноземець зобов’язаний сплатити суму, що перевищила страхову.

Правовые акты:

  1. Ustawa z dnia 12 grudnia 2013 roku o cudzoziemcach (Dz.U.2013.1650)
  2. Ustawa z dnia 13 października 1998 roku o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz.U.2015.121 t.j.)
  3. Ustawa z dnia 27 sierpnia 2007 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U.2008.164.1027 t.j.)
  4. Ustawa z dnia 30 października 2002 roku o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz.U.2009.167.1322 t.j.)
  5. Ustawa z dnia 25 czerwca 1999 roku o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz.U.2014.159 t.j.)

Виникло питання?

Хочете дізнатися більше або отримати консультацію?

Також читайте
Напишіть нам!

4 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 5 (4 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Loading...
+48 727 861 821 (Viber)
amadej.eu
amadej.eu@gmail.com