Нова матриця ставок VAT і класифікація товарів і послуг

Нова матриця ставок VAT і класифікація товарів і послуг

З 1 липня 2020 року в Польщі впроваджується нова матриця ставок VAT, яка необхідна для правильного оподаткування товарів і послуг. В рамках нової матриці ставок VAT товари будуть класифікуватися за комбінованою номенклатурою (Nomenklatura scalona, CN), а послуги – за PKWiU 2015 року (аналог КВЕД). Крім того, зміняться ставки VAT на деякі групи товарів: одні ставки будуть зменшені, інші навпаки – збільшені.

Зміст:

 1. Нова матриця ставок VAT
 2. Нова класифікація товарів та послуг
 3. WIS – Обов’язкова тарифна інформація

Нова матриця ставок VAT

Нова матриця ставок VAT мала би вступити в силу 1 квітня 2020 р., проте перший антикризовий щит змістив термін на 1 липня цього року.

Завдяки новій матриці набули чинності нижчі ставки VAT для декількох груп товарів. Серед них:

 1. Тропічні і цитрусові фрукти. Їх ставка знижається до 5%. Таким чином, вони будуть оподатковуватися за тією ж ставкою, що і інші фрукти. До 5% також буде знижена ставка на деякі їстівні горіхи.
 2. Хлібобулочні вироби. На даний момент ставки VAT для цих продуктів різняться – частина продуктів має ставку 5%, а частина 8% або 23%. Після впровадження матриці всі хлібобулочні вироби матимуть ставку 5%.
 3. Супи, бульйони, гомогенізовані і дієтичні продукти будуть оподатковуватися 5% (в даний час 8%).
 4. Харчування для немовлят і маленьких дітей, гігієнічні приналежності, дитячі автомобільні крісла – на них ставка VAT також буде знижена з 8% до 5%.
 5. Книги всіх видів (як друковані, так і електронні) також матимуть ставку 5%.

У свою чергу, ставки на деякі товари стануть вище. Ставки VAT зростуть для:

 1. Льоду, використовуваного для цілей охолодження – з 8% до 23%.
 2. Деяких необроблених спецій (наприклад, шафран, кмин, куркума, мускатний горіх) – з 5% до 8%.
 3. Омарів, восьминогів, молюсків, молюсків, крабів, креветок, устриць і продуктів з них – з 5% до 23%.

Нова класифікація товарів і послуг

Відповідно до нової матриці ставок VAT змінюється спосіб ідентифікації товарів і послуг. Відбувається поступовий відхід від використання Польської Класифікації Товарів і Послуг (PKWiU 2008) на користь комбінованої номенклатури. Роки практики показали, що польська система ставок VAT є складною системою і породжує масу сумнівів. Щоб уніфікувати і спростити правила класифікації товарів для податкових потреб, тепер буде використовуватися комбінована номенклатура.

Одна із змін, що вступили в силу 1 липня, полягає у відмові від використовуваних в даний час символів PKWiU 2008. Вони будуть замінені відповідними символами:

 1. CN (nomenklatura scalona – комбінована номенклатура) – для товарів.
 2. PKWiU 2015 – для послуг.

Що таке комбінована номенклатура?

Комбінована номенклатура – це система ідентифікації товарів, заснована на європейській класифікації, яка використовується для загального митного тарифу. Вона групує товари в розділи, відділи і підрозділи. Кожен відділ має однакову ставку VAT. При такому підході правила класифікації стануть послідовними, а ризик помилкової класифікації стане значно меншим.

Назва походить від англійських слів Combined Nomenclature. Дана класифікація впорядковує товари для міжнародної торгівлі, як всередині Європейського Союзу, так і за його межами. Контроль над CN здійснює Європейська комісія. Комбінована номенклатура була розроблена Всесвітньою митною організацією (World Customs Organization).

Однак нова класифікація не стосуватиметься всіх аспектів застосування законодавства про VAT. Принаймні, до кінця 2020 року для цілей застосування законодавства про обов’язкове використання механізму розділеного платежу (split payment) будуть як і раніше застосуються символи PKWiU 2008, а не Символи CN (для товарів) або PKWiU 2015 (для послуг).

WIS - Обов'язкова тарифна інформація

Обов’язкова тарифна інформація (WIS) – це нове рішення, яке має бути вигідним для підприємців. Завдяки цьому платники податків можуть отримати від податкових органів підтвердження про те, що ставка VAT, використовувана в поточних операціях, є правильною і не буде піддаватися сумніву в разі будь-якої перевірки.

Якщо платники податків не зможуть самостійно класифікувати товари або послуги, вони зможуть звернутися з проханням про видачу обов’язкової тарифної інформації (WIS).

Заявку на видачу обов’язкової тарифної інформації можна подати як on-line через портал Biznes.gov.pl, так і відправити поштою. Заявка повинна бути розглянута протягом 3 місяців, оплата за неї становить 40 злотих.

Також читайте
2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Loading...
error: Content is protected !!