Антикризовий щит: підтримка від ZUS для бізнесу

Антикризовий щит: підтримка від ZUS для бізнесу

З 1 квітня 2020 року в Польщі набув чинності пакет законів, що складають так званий антикризовий щит (tarcza antykryzysowa), який покликаний допомогти компаніям зберегти бізнес і робочі місця. Польські підприємці при виконанні певних умов зможуть скористатися допомогою держави, яка полягає у звільненні від внесків ZUS терміном на 3 місяці, відстроченні оплати внесків і допомозі для працюючих на підставі цивільно-правових договорів.

Зміст:

 1. Звільнення від сплати внесків до ZUS
 2. Допомога для працюючих на підставі договору підряду
 3. Відстрочка або розстрочка оплати внесків в ZUS без оплати відсотків за затримку

Звільнення від сплати внесків до ZUS

Нові правові рішення, що набули чинності 1 квітня, передбачають, зокрема, звільнення для малого бізнесу від сплати внесків до ZUS протягом трьох місяців. Внески, навіть якщо не будуть фізично оплачені в ZUS, будуть вважатися оплаченими. Вони фінансуватимуться за рахунок субсидії, яку отримає Фонд соціального страхування з державного бюджету. Це означає, що особи, звільнені від сплати страхових внесків, зберігають безперервність страхування і на їх страхових рахунках будуть записані сплачені податки.

Скористатися звільненням від сплати внесків до ZUS зможуть:

 1. Роботодавці, зареєстровані як платники внесків до 1 лютого, у яких на 29 лютого кількість застрахованих осіб, поданих до ZUS, становила 9 або менше осіб. Не має значення, на підставі якого договору працевлаштовані ці співробітники – на підставі трудового договору (umowa o pracę), або на підставі договору підряду (umowa zlecenia, umowa o dzieło). У цей ліміт підприємець повинен також включити себе, якщо він був зареєстрований в ZUS.
 2. Самозайняті особи можуть скористатися звільненням від сплати внесків у разі, якщо прибуток від діяльності за перший місяць, за який подається заявка, не перевищує суму 15 681 злотих.

Звільнення від внесків не торкнеться компаній, які були в скрутному становищі станом на 31.12.2019 і прострочили сплату внесків в ZUS на термін більше 12 місяців. Якщо підприємець на 31.12.2019 мав заборгованість за період більше 12 місяців, але уклав з ZUS до кінця 2019 року угоду про розстрочку заборгованості по внесках і дотримується даної угоди, то він також може бути звільнений від сплати внесків.

Звільнення від сплати відноситься до внесків, належних за період з 1 березня по 31 травня, які вказані у платіжних деклараціях, поданих за ці місяці.

Щоб скористатися звільненням від внесків ZUS в рамках так званого антикризового щита, підприємці повинні будуть подати відповідну заяву в установу соціального страхування до 30 червня 2020 р, а також в цей же термін здати звіти за березень-травень 2020 року.

Як подати заявку на звільнення від сплати внесків до ZUS?

Заява про звільнення від сплати внесків може бути подана у паперовій або електронній формі за допомогою профілю PUE ZUS. Документ у паперовому вигляді необхідно підписати особисто, а потім відправити поштою або залишити у ящику для документів безпосередньо в установі ZUS. При подачі заяви в електронному вигляді вона повинна бути підписана кваліфікованим електронним підписом або підписом ePUAP.

Якщо ви хочете відправити документи в електронному вигляді, до заяви потрібно прикріпити додаток (Załącznik do wniosku RDZ).

Допомога для працюючих на підставі договору підряду - Świadczenie postojowe

Особи, які працюють на підставі договору підряду (umowa zlecenia, umowa o dzieło), укладеного до 1 лютого 2020 року, можуть отримати одноразову допомогу у розмірі 2080 злотих у разі, якщо через епідемію COVID-19 стався простій у веденні бізнесу у роботодавця, з яким був укладений цивільно-правовий договір.

За яких умов надається допомога:

 1. цивільно-правовий договір був укладений до 1 лютого 2020 року;
 2. дохід від цивільно-правового договору, отриманий за попередній перед подачею заяви місяць, не перевищив 15 681 злотих;
 3. у разі, якщо дохід від цивільно-правового договору, отриманий за попередній перед подачею заяви місяць, менше 1299,99 злотих, то розмір допомоги дорівнюватиме сумі винагороди, що виникає з даного Договору;
 4. працюючий на підставі договору підряду не отримує соціальні виплати на інших підставах;
 5. працюючий на підставі договору підряду не може виконувати договір повністю або частково через зупинку бізнесу, викликану епідемією коронавріуса;
 6. працюючий на підставі договору підряду перебуває в Польщі легально.

Як отримати допомогу

Щоб отримати допомогу, необхідно, щоб роботодавець подав в ZUS заяву RSP-C. Зробити це можна протягом трьох місяців від місяця, в якому стан епідемії буде скасовано. Також роботодавець повинен отримати заяву від працівника, що він не отримує соціальні виплати на інших підставах, а також вказати суму доходів від інших договорів (за їх наявності).

Роботодавець може подати заяву про допомогу наступним способом:

 1. відправити поштою;
 2. залишити у ящику для документів безпосередньо в установі ZUS;
 3. в електронній формі за допомогою PUE ZUS.

До заяви також необхідно додати копію цивільно-правового договору.

Відстрочка або розстрочка оплати внесків в ZUS без оплати відсотків за затримку

Відстрочка оплати внесків соціального страхування поширюється на всіх платників страхових внесків і застосовується до внесків, що стосуються підприємця та осіб, які працюють на нього. Не має значення розмір підприємства, кількість працевлаштованих осіб і те, як довго підприємство веде свою діяльність. Дана відстрочка поширюється на внески починаючи з січня 2020 року. Для того, щоб отримати відстрочку, платник повинен подати відповідну заяву про пільгу (RDU).

Якщо платник подає заяву до дати сплати внесків, він не несе жодних додаткових витрат, пов’язаних з відстроченням. Якщо заявка подається після терміну сплати внесків, ZUS розраховує відсотки за прострочений платіж на день подачі заявки.

Заяви можна подати в електронному вигляді за допомогою PUE ZUS, відправити поштою або ж залишити в ящику для документів безпосередньо в установі ZUS.

Правова підстава: Ustawa z 31.3.2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r. poz. 568)

Також читайте
2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Loading...
error: Content is protected !!