Позначення груп товарів і послуг (коди GTU) в новому JPK_V7

Позначення груп товарів і послуг (коди GTU) в новому JPK_V7

З 1 жовтня 2020 року всі фірми, які зареєстровані платниками VAT (ПДВ), повинні відправляти в податкову інспекцію нову версію JPK V7M (для щомісячних розрахунків) або JPK V7K (для квартальних розрахунків). У даних файлах з’являться нові позначки, які раніше не фігурували у файлі JPK VAT. Зокрема, необхідно буде використовувати додаткове маркування (коди GTU) для певних категорій товарів і послуг, а також коди, що описують податкові процедури і тип документа.

Читайте також: Зміни в подачі декларацій VAT-7, VAT-7K і файлів JPK_VAT

Позначення товарів і послуг кодами GTU

Згідно з новими правилами, бухгалтерські записи повинні містити маркування, що ідентифікує поставки певних товарів і послуг. Ці позначення являють собою коди GTU, структура яких описана нижче. Коди GTU застосовуються тільки до продажу і стосуються прибуткових фактур (фактур продажу).

Коди GTU обов’язкові як для оподатковуваних транзакцій, так і для звільнених від оподаткування, а також для транзакцій, місце оподаткування яких не знаходиться на території Польщі, оподатковуваних у покупця, у тому числі за ставкою 0%.

Якщо фактура містить дві або більше позицій, одна з яких відноситься до однієї з груп GTU, а інша ні, то така фактура позначається кодом GTU, відповідним цій одній позиції фактури. Якщо фактура містить дві або більше позицій, що відносяться до різних груп GTU, то вказуються всі коди GTU, що відносяться до даної фактурі.

Сама фактура не обов’язково повинна містити позначення GTU. Це внутрішні коди, які продавець товару чи послуги використовує тільки для ідентифікації окремих транзакцій з метою подачі цієї інформації в податкову інспекцію. У той же час, включення коду GTU в фактуру не буде помилкою, незалежно від того, правильний це номер або неправильний. У свою чергу, покупець товару або послуги не вказує коди GTU в файлах JPK.

У свою чергу, щоб виключити можливу помилку, відповідальні за виставляння фактури особи повинні самі вказувати коди GTU на фактурі, оскільки внесення даних в новий JPK_V7 вимагає врахування великої кількості інформації про угоди купівлі-продажу, яка безпосередньо не доступна бухгалтеру. Через недостатнє знання специфіки товарів і послуг правильний вибір коду GTU бухгалтерією може бути дуже складним, а іноді навіть неможливим.

Коди GTUОпис
GTU 01 Продаж алкогольних напоїв - етиловий спирт, пиво, вино, ферментовані напої та проміжні продукти, як це визначено в Положеннях про акцизний податок.
GTU 02Продаж товарів, зазначених у ст. 103 абзац 5аа Закону, у т. ч. автомобільний та авіаційний бензин, скраплений вуглеводневий газ, дизельне паливо, мазут.
GTU 03Продаж топкового мазуту в розумінні законів Про акцизний податок, мастильних масел, інших масел з кодами CN від 2710 19 71 до 2710 19 99, за винятком продуктів, що підпадають під код CN 2710 19 85 (білі масла, рідкий парафін), пластичних мастил, що класифікуються відповідно до коду CN 2710 19 99, змащувальних масел з кодом CN 2710 20 90, мастильних препаратів товарної позиції CN 3403, крім пластичних мастил даної товарної позиції.
GTU 04Продаж тютюнових виробів, необробленого тютюну, рідини для електронних сигарет та інноваційних продуктів у розумінні положень Про акцизний податок.
GTU 05Достава відходів - тільки зазначених у п.79-91 додатка 15 до Закону про VAT.
GTU 06Продаж електронних пристроїв, а також деталей і матеріалів до них - тільки зазначених у п.7-9, 59-63, 65, 66, 69 і 94-96 додатка 15 до Закону (в т. ч. SSD-диски, ігрові консолі, камери, комп'ютери, блоки пам'яті, телефони, деталі та аксесуари для копіювальних машин).
GTU 07Продаж автомобілів і автозапчастин - тільки з кодами CN 8701-8708 і CN 8708 10.
GTU 08Продаж дорогоцінних і недорогоцінних металів - тільки зазначені в п.1-3 додатка 12 до Закону і в п. 12-25, 33-40, 45, 46, 56 і 78 додатка 15 до Закону.
GTU 09Продажа лекарств и медицинских изделий - лекарственные препараты, продукты питания для определенных пищевых целей и медицинские изделия, подлежащие уведомлению, указанные в ст. 37av абзац. 1 Закона о фармацевтике (Dz. U. z 2019 r. poz. 499, z późn. zm.).
GTU 10Продаж будівель, споруд і землі.
GTU 11Надання послуг з передачі квот на викиди парникових газів, згаданих в законі про схему торгівлі квотами на викиди парникових газів (Dz. U. z 2018 r. poz. 1201 i 2538 oraz z 2019 r. poz. 730, 1501 i 1532).
GTU 12Надання нематеріальних послуг - виключно: консультаційних, юридичних, управлінських, маркетингових і рекламних послуг, бухгалтерського обліку, навчання, головних офісів, дослідження ринку і громадської думки, в області наукових досліджень і розробок.
GTU 13Надання транспортних послуг та управління складом - PKWiU 2015 розділ H, символи 49.4, 52.1.

Обов’язок позначення кодами GTU продажу товарів і надання послуг не поширюється на зведену інформацію про продажі, зареєстровані з використанням касового апарату, а також на зведену інформацію про продажі, не підтверджені фактурами і не підпадаючі під обов,язок вести облік продажу з використанням касового апарату.

Коди GTU також не повинні застосовуватися до операцій купівлі, які призводять до появи податку, що підлягає сплаті (наприклад, WNT, імпорт послуг).

Позначення податкових процедур

Крім групування товарів і послуг відповідно до кодів GTU, вводяться також додаткові позначення для операцій, на які поширюється особливий порядок розрахунку з VAT, які повинні бути включені в файл JPK.

КодыОписание
SWДоставка в рамках поштових продаж (sprzedaż wysylkowa) з території країни, про які йдеться в ст.23 Закону.
EEНадання телекомунікаційних, радіомовних та електронних послуг, зазначених у ст. 28к Закону.
TPЯкщо покупець і постачальник товарів або послуг є пов'язаними сторонами, про які йдеться в ст.32 п. 2 пп. 1 Закону.
TT_WNTПридбання товарів всередині ЄС другим платником VAT в рамках тристоронньої угоди в спрощеній процедурі, про який йдеться в главі XII, розділ 8 Закону.
TT_DПродаж товарів за межі країни другим платником VAT в рамках тристоронньої угоди в спрощеному порядку, про який йдеться в главі XII, розділ 8 Закону.
MR_TНадання туристичних послуг, що оподатковуються за принципом розрахунку маржі відповідно до ст.119 Закону.
MR_UZПродаж вживаних товарів, творів мистецтва, предметів колекціонування та антикваріату, що оподатковуються за принципом розрахунку маржі відповідно до ст. 120 Закону.
I_42Продаж товарів всередині ЄС після їх ввезення за митною процедурою 42 (імпорт).
I_63Продаж товарів всередині ЄС після імпорту цих товарів за митною процедурою 63 (імпорт).
B_SPVПередача одноцільового бонну (ваучера) платником податку, що діє від свого імені, оподатковуваного відповідно до ст. 8а п. 1 Закону.
B_SPV_DOSTAWAПродаж товарів та надання послуг, до яких належить одноцільовий бонн, платнику податків, який видав ваучер відповідно до ст. 8а п. 4 Закону.
B_ MPV_PROWIZJAНадання брокерських та інших послуг, пов'язаних з трансфером багатоцільового бонну, що оподатковуються відповідно до ст. 8б п. 2 Закону.
MPPТранзакції із зобов'язанням застосування механізму розділених платежів.

Облікова частина JPK_VAT в частині, що стосується даних, які дозволяють правильно розрахувати VAT, повинна містити наступні позначення типів документів:

Позначення для документів, що підтверджують продаж

RO – внутрішній зведений документ, що містить продажу з касових апаратів.

WEW – внутрішній документ.

FP – фактура до касового чека, зазначена в ст.109 П. 3D Закону.

Позначення для документів, що підтверджують покупку

Облікова частина JPK_VAT в частині, що стосується даних, які дозволяють правильно розрахувати нарахований до повернення податок, повинна містити наступні позначення для документів, що підтверджують покупку:

VAT_RR – фактури VAT RR, зазначені в ст.116 Закону (фактури, що підтверджують купівлю сільськогосподарської продукції у фермера з фіксованою ставкою податку).

WEW – внутрішній документ.

МК – фактура, виставлена платником податків, який є постачальником товарів або послуг, що вибрав касовий метод розрахунків, зазначений у ст.21 Закону.

IMP – фактура на імпорт товарів, у тому числі імпорт товарів, що враховується відповідно до ст.33а Закону.

MPP – транзакції із зобов’язанням застосування механізму розділених платежів.

Застосування даних позначень обов’язкове як для оподатковуваних транзакцій, так і для звільнених від оподаткування, а також для транзакцій, місце оподаткування яких не знаходиться на території Польщі, оподатковуваних у покупця, у тому числі за ставкою 0%.

Відповідальність за неправильне зазначення кодів

Помилки або неправильне зазначення як кодів GTU, так і кодів, що позначають податкову процедуру або тип документа, які завадять податковим органам перевірити правильність операції, будуть каратися штрафом у розмірі 500 злотих.

Уникнути покарання можливо в разі, якщо протягом 14 днів з моменту виявлення порушення (як самостійно, так і в разі виявлення порушення податковими органами), платник податків скоректує файл JPK V7 і надасть відповідні пояснення.

Дана інформація носить ознайомчий характер, дає тільки загальне уявлення про внесені зміни і не скасовує необхідності звертатися до першоджерел. Автори доклали належну старанність, щоб вона не суперечила чинним законам.

Читайте також
1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Loading...
error: Content is protected !!