Обов’язок реєстрації договорів підряду (umowa o dzieło) в ZUS

Обов'язок реєстрації договорів підряду (umowa o dzieło) в ZUS

З 1 січня 2021 року на роботодавців покладено новий обов’язок – реєструвати укладені ними договори підряду (umowa o dzieło) в ZUS. Юридичні та фізичні особи, які укладають договір підряду з 01 січня 2021 року, повинні протягом 7 днів зареєструвати його в ZUS.

Umowa o dzieło – це цивільно-правовий договір, регульований Цивільним кодексом Польщі. Даний вид договору полягає у виконанні одержувачем замовлення певної роботи для сторони, що замовляє. Тому головним предметом договору є результат. Umowa o dzieło, або договір підряду-один з найпопулярніших договорів цивільно-правового характеру, оскільки він може гарантувати відносно низькі витрати на працевлаштування.

Юридичні та фізичні особи, які укладають договір підряду з 01 січня 2021 року, повинні протягом 7 днів зареєструвати його в ZUS.

Цей обов’язок не стосується тих договорів підряду, які:

  1. укладені з власним працівником;
  2. здійснюватимуться на користь власного роботодавця, але укладені з іншою особою;
  3. договір укладено з фізичною особою, яка веде господарську діяльність, на виконання послуг, які підпадають під сферу діяльності роботодавця.

Обов’язок не стосується юридичних осіб, які не зареєстровані в ZUS як платники внесків, тобто не подали в ZUS хоча б однієї застрахованої особи.

Фізичні особи повинні в будь-якому випадку реєструвати договір підряду (umowa o dzieło) в ZUS, тобто незалежно від того, зареєстровані вони в якості платника внесків чи ні.

Щоб зареєструвати договір підряду (umowa o dzieło) в ZUS, роботодавець повинен заповнити формуляр RUD на порталі PUE ZUS.

В формулярі необхідно вказати:

  1. ідентифікаційні та адресні дані замовника, тобто свої дані;
  2. ідентифікаційні та адресні дані виконавця, тобто особи, з якою ви уклали договір;
  3. відомості про укладені договори-дату укладення, дату виконання, кількість укладених договорів.

Реєстр договорів підряду (umow o dzieło) дозволить перш за все точніше оцінити кількість укладених договорів. Дане нововведення дає можливість контролювати укладені договори, які раніше могли ухилятися від оподаткування. Крім того, ZUS може аналізувати правильність застосування даного виду договору, і оскаржувати правомірність його застосування у конкретному випадку. Це має мотивувати роботодавців більш виважено підходити до укладення таких договорів. У свою чергу, неподання форми RUD в ZUS у встановлений термін може потягнути за собою штраф до 5000 злотих.

Правова пілстава:

Art. 22 ustawy z dnia 31 marca 2020 o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywoływanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r., poz. 568 z późn. zm.).

Дана інформація носить ознайомчий характер, дає тільки загальне уявлення про внесені зміни і не скасовує необхідності звертатися до першоджерел. Автори доклали належну старанність, щоб вона не суперечила чинним законам.

Читайте також
2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Loading...
error: Content is protected !!