Внесення закордонного майна в статутний капітал польського підприємства

Внесення закордонного майна в статутний капітал польського підприємства

Багатьох цікавить питання: чи можливе внесення закордонного майна в статутний капітал польського підприємства і які податки потрібно буде сплатити.

Внесення майна у вигляді негрошового внеску (апорту) в статутний капітал польського ТОВ розцінюється як його продаж (суспільство розплачується своїми частками), тому в загальному випадку потрібно платити ПДВ 23%. Якщо апорт вноситься неплатником ПДВ або з-за кордону, то в Установчому договорі потрібно зазначити його вартість нетто (тобто без ПДВ) і прописати обов’язок створюваного підприємства заплатити ПДВ після того, як воно стане його платником. Стати платником у такому випадку потрібно відразу після реєстрації.

Звільнення від сплати ПДВ при внесенні іноземного майна у статутний капітал:

1. Якщо апортом є підприємство або його організована частина.

У відповідності з Цивільним кодексом (art. 551 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. nr 16, poz. 93 ze zm) «Підприємство – організований комплекс матеріальних і нематеріальних складових, призначений для проведення господарської діяльності. Зокрема, воно має: назва, нерухому або рухому власність, права, що випливають з договорів оренди, права на цінні папери, грошові кошти, концесії, ліцензії та дозволи, патенти, авторські права, книги і документи, пов’язані з веденням господарської діяльності.» На практиці в господарських спорах висувається ще вимога наявності працівників і самостійного ведення балансу.

Відповідно до art. 4a pkt 4 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych «організована частина підприємства – організаційно або фінансово виділений в існуючому підприємстві комплект матеріальних і нематеріальних складових, в тому числі зобов’язання, призначені для реалізації певних господарських завдань, який міг би бути незалежним підприємством, самостійно реалізуючим ці завдання».

2. Вживані товари з деякими винятками.

3. Внесення нерухомості до статутного капіталу польської компанії у багатьох випадках також звільнено від ПДВ.

В останній редакції закону про ПДВ (Dz. U. z 2012 r. nr 177, poz. 1054), з’явилася така норма:

Art. 43. 1. Звільняються від оподаткування: ….

10) Продаж будинків, будівель або їх частин, за винятком, якщо:

а) продаж виконується в рамках першого заселення або перед ним;

б) між першим заселенням будинку, будівлі або його частини минуло менше двох років.

Раніше цей пункт стосувався тільки житлової нерухомості. Тепер слово «житловий» зникло, а для нежитлових приміщень під заселенням мається на увазі введення в експлуатацію (по-польськи це uruchomienie). Крім того, з’явився пункт:

10а) Продаж будинків, будівель або їх частин, яких не стосується звільнення, вказане у п. 10, за умови, що:

     а) щодо цих об’єктів їх постачальник не використав своє право на зменшення суми належного податку на суму нарахованого (вхідного) податку;

     б) постачальник не ніс витрат на їх поліпшення, щодо яких мав право на зменшення суми належного податку на суму нарахованого (вхідного) податку, а якщо ніс такі витрати, то вони були менше 30% початкової вартості цих об’єктів.

Початковою вартістю основних коштів у випадку їх придбання в якості апорту, внесеного в господарське товариство, вважається визначена платником податків на день внесення внеску вартість окремих основних засобів, яка, однак, не повинна бути вище їх ринкової вартості (Art 16g ust.1 pkt.4 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych).

Підприємство, статутний капітал якого вноситься у вигляді апорту, можна зареєструвати в Польщі тільки у нотаріальній формі.

Виникло питання?

Хочете дізнатися більше або отримати консультацію?

Також читайте
Напишіть нам!

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Loading...
+48 727 861 821 (Viber)
amadej.eu
amadej.eu@gmail.com