
Останнім часом багато польських фірм створюють дочірні підприємства за кордоном. Нас часто питають про оподаткування такої форми ведення господарської діяльності. В даній статті ми постараємося відповісти на деякі виникаючі питання.
Дивіденди
Якщо фірма, зареєстрована у Польщі, створює за кордоном дочірнє підприємство, тобто є власником частини капіталу іноземного підприємства, то вона отримує свій дохід від діяльності цього підприємства у вигляді дивідендів.
Взагалі в Польщі дивіденди обкладаються податком на доходи за ставкою 19%, але, якщо одержувачем дивідендів є польське підприємство, яке також є платником податку на дохід від юридичних осіб (CIT), то воно звільняється від сплати податку на дивіденди. По суті змінюється процедура оплати.
У першому випадку, тобто якщо податок на дивіденди сплачується, то польська фірма перед тим, як сплатити дивіденди, зобов’язана відняти з них 19% податку (без урахування витрат) і оплатити його державі до 7 числа наступного місяця.
У другому випадку, тобто якщо податок на дивіденди не сплачується, то дивіденди є приходом фірми, яка їх отримала. Ця фірма платить 19% CIT на загальних підставах, тобто з урахуванням витрат.
Уникнення подвійного оподаткування у Польщі
Все, що стосується податків у перерахованих вище випадках, а також у разі постійного представництва, доходів від нерухомості, виплати відсотків та ін., визначено в договорах про уникнення подвійного оподаткування та запобігання ухиленням від сплати податків (Сторони такого договору нижче іменуються Договірними Державами).
Дивіденди обкладаються податком у тій Договірній Державі, резидентом якої є підприємство, яке виплачує дивіденди, відповідно до законодавства цієї держави, але утриманий податок не повинен перевищувати 5% загальної суми дивідендів, якщо право на дивіденди фактично має підприємство і це підприємство є власником хоча б 25% капіталу фірми, яка виплачує дивіденди. Зазначені цифри можуть дещо відрізнятися для різних країн.
Список країн, з якими у Польщі укладено договори про уникнення подвійного оподаткування
- Австралія
- Австрія
- Азербайджан
- Албанія
- Алжир
- Бангладеш
- Білорусь
- Болгарія
- Боснія і Герцеговина (договір з Югославією)
- Великобританія
- В’єтнам
- Вірменія
- Греція
- Грузія
- Джерсі
- Естонія
- Ефіопія
- Єгипет
- Замбія
- Зімбабве
- Ізраїль
- Індія
- Індонезія
- Іран
- Ірландія
- Ісландія
- Іспанія
- Італія
- Йорданія
- Казахстан
- Канада
- Катар
- Киргизстан
- Китай
- Кіпр
- Кувейт
- Латвія
- Литва
- Ліван
- Люксембург
- Македонія
- Малайзія
- Мальта
- Марокко
- Мексика
- Молдова
- Монголія
- Нігерія
- Нідерланди
- Німеччина
- Нова Зеландія
- Норвегія (була замінена Конвенцією від 09.09.2009)
- Об’єднані Арабські Емірати
- Острів Мен
- Пакистан
- Південна Корея.
- Португалія
- Республіка Південна. Африка
- Росія
- Румунія
- Саудівська Аравія
- Сербія (угода з Югославією)
- Сирія
- Сінгапур
- Словацька Республіка
- Словенія
- Сполучені Штати
- Таджикистан
- Таїланд
- Тайвань
- Туніс
- Туреччина
- Угорщина
- Узбекистан
- Україна
- Уругвай
- Філіппіни
- Фінляндія
- Франція
- Хорватія
- Чеська Республіка
- Чилі
- Чорногорія (угода з Югославією)
- Швейцарія
- Швеція
- Шрі-Ланка
- Японія
З текстом даних угод як на польській, так і на інших мовах, Ви можете ознайомитися перейшовши за посилінням.
Асоційовані підприємства
Польське товариство може отримувати доходи від діяльності іноземного дочірнього товариства не обов’язково у вигляді дивідендів. Це можливо у разі асоційованих підприємств (це такі підприємства, в яких підприємство однієї Договірної Держави бере участь в управлінні, контролі або капіталі підприємства іншої Договірної Держави або одні і ті ж особи беруть участь в управлінні, контролі або капіталі підприємства однієї Договірної Держави і підприємства іншої Договірної Держави). Згідно з конвенцією ці підприємства при певних умовах можуть обрати державу, в якій будуть платити податок від прибутку, отриманий в результаті спільної діяльності.
Виникло питання?
Хочете дізнатися більше або отримати консультацію?