Програма Rodzina 500+. Як отримати 500 злотих на дитину

Програма Rodzina 500+ для українців

Що таке програма Rodzina 500+

Програма Rodzina 500+ (Сім’я 500+) – це державна програма, метою якої є фінансова підтримка сімей у вихованні дітей, а також зростання народжуваності та поліпшення демографічної ситуації в Польщі. Вступила в силу 1 квітня 2016 року. Згідно з програмою, на другу та кожну наступну дитини виділяється державна допомога 500 злотих в місяць. Також підтримка може надаватися і на першу дитину у випадку, якщо дохід на члена сім’ї становить менше 800 злотих на місяць. Якщо ж сім’я виховує дитину з обмеженими можливостями, то допомога виплачується при середньому доході на члена сім’ї менше 1200 злотих.

Чи можуть українці отримати допомогу на дитину у Польщі

На іноземців, які проживають у Польщі, також поширюється програма Rodzina 500+, і вони можуть отримати державну підтримку. Для цього вони повинні відповідати одному з наступних критеріїв.

Критерії для отримання підтримки Rodzina 500+ іноземцями

 1. Проживати сім’єю на території Польщі і бути громадянами Європейського Союзу, Європейської економічної зони або Швейцарії, або
 2. Проживати сім’єю на території Польщі і мати тимчасовий дозвіл на проживання (pobyt czasowy) на підставі роботи, що вимагає високої кваліфікації, або
 3. Проживати родиною в Польщі і мати карту побиту з позначкою «доступ до ринку праці».

Іноземці, які мають дозвіл на роботу в Польщі на строк, менший 6 місяців, іноземці, які працюють по візі, а також студенти не мають права на участь в програмі Rodzina 500+. Крім того, для отримання підтримки у Польщі має бути укладений двосторонній міжнародний договір про соціальне забезпечення з країною походження іноземця.

Країни, з якими у Польщі укладено двосторонні договори про соціальне забезпечення:

 1. Україна
 2. Молдова
 3. Югославія (зараз дія угоди поширюється на Сербію, Чорногорію, Боснію і Герцеговину)
 4. Македонія
 5. Австралія
 6. США
 7. Канада
 8. Південна Корея
Програма сім'я 500+

Як отримати підтримку в рамках програми Rodzina 500+

Для того, щоб отримати допомогу 500 злотих на дитину, необхідно подати відповідну заяву. Зробити це можна як безпосередньо в urzędzie gminy, так і через інтернет. Для того, щоб отримати допомогу на першу дитину, необхідно надати документи, що підтверджують Ваші доходи (вони повинні бути менше 800 злотих на члена сім’ї в місяць, або менше 1200 злотих у випадку дитини з обмеженими можливостями). Якщо ж ви хочете отримати допомогу 500+ на другу, третю і т.д. дитину, то підтверджувати свій дохід не потрібно.

Заяву на участь у програмі Сім’я 500+ необхідно подавати раз на рік на кожний період, який розпочинається 1 жовтня і закінчується 30 вересня наступного року (наприклад, з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року).

Рішення про виділення допомоги і саму допомогу Ви отримаєте до кінця місяця, якщо подати заяву до 10 числа. Якщо ж Ви подасте заяву після 10 числа, то рішення і кошти отримаєте до кінця наступного місяця.

Де подати заяву на участь в програмі Сім’я 500+

Заяву Ви можете подати urzędzie miasta або urzędzie gminy, а також в інших службах, визначених у Вашій gminie. Ви можете його подати як особисто, так і надіслати поштою. Дізнатися, де знаходиться найближче місце для подачі заяви на виділення допомоги 500+, Ви можете, перейшовши за посиланням. У полі Rodzaj instytucji виберіть 500+, а також вкажіть свою адресу проживання.

Також Ви можете подати заяву на порталі PUE ZUS в електронній формі, скориставшись системою ePUAP (про те, що таке ePUAP, ми розповідали у статті Отримання номера PESEL для українців). Можна скористатися також системою електронного банкінгу, проте не кожен банк надає таку можливість.

Які документи необхідно підготувати

 1. Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego;
 2. Карту побиту.

Можуть також знадобитися додаткові документи, наприклад, свідоцтво про розлучення.

Також читайте
7 votes, average: 5,00 out of 57 votes, average: 5,00 out of 57 votes, average: 5,00 out of 57 votes, average: 5,00 out of 57 votes, average: 5,00 out of 5 (7 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Loading...
error: Content is protected !!