Оподаткування іноземців у Польщі

Оподаткування іноземців у Польщі

Для визначення податкових зобов’язань іноземця, який отримує дохід у Польщі, але може обкладатися податком в іншій країні, важливо визначити, резидентом якої країни іноземець являється. Іноземці зі статусом резидента підлягають в Польщі так званому необмеженому оподаткуванню, а зі статусом нерезидента – обмеженому.

Що таке PIT?

PIT (англ. Personal Income Tax) є абревіатурою, що позначає податок на доходи фізичних осіб. Також це скорочення означає податкові декларації, які повинні подавати платники податків у відповідну податкову інспекцію.

Резиденти – це особи, які мають на території Польщі центр життєвих інтересів – особистих чи економічних. Іноземний громадянин є польським податковим резидентом, якщо:

 1. у Польщі знаходяться найближчі родичі (członkowie najbliższej rodziny)
 2. іноземець веде на території Польщі постійну діяльність
 3. знаходиться на території Польщі більше 183 днів у році (не обов’язково має бути безперервне перебування).

Особа, яка має статус польського резидента, підлягає так званому необмеженому податковому зобов’язанню – оподаткуванню підлягають усі отримані доходи, незалежно від місця і джерела їх отримання (тобто незалежно від того, в якій країні вони одержані). Особа, яка має місце проживання на території Польщі, оподатковується незалежно від свого громадянства.

У разі іноземців, які є польськими резидентами, застосовуються такі ж податкові правила, як і для польських громадян. В залежності від виду отриманих доходів, вони подають декларації PIT-28, PIT-36, PIT-37, PIT-38, PIT-39 (одну або кілька).

Питання оподаткування резидентів Польщі ми розглянемо в наступній статті

Також про те, які податки і внески сплачуються з зарплати Ви можете прочитати в статті Як розраховується зарплата в Польщі

Нерезиденти – це особи, які не мають місця проживання в Польщі в розумінні податкового законодавства. Такі особи підлягають обмеженим податковим зобов’язанням. Це означає, що оподаткуванню підлягають тільки ті доходи, які вони отримали на території Польщі.

Оподаткуванню підлягають доходи, одержані на території Польщі з наступних джерел:

 1. робота, що здійснюється на території Польщі на підставі службових відносин, трудових відносин, в тому числі кооперативних, а також робота на дому, незалежно від місця виплати заробітної плати;
 2. діяльність, здійснювана на території Польщі на підставі цивільно-правових договорів (umowa zlecenia, umowa o dzieło), незалежно від місця виплати заробітної плати;
 3. підприємницька діяльність, здійснювана на території Польщі;
 4. доходи від розташованої на території Польщі нерухомості (стосується также продажу такого майна);
 5. доходи від цінних паперів, допущених до обігу на території Польщі;
 6. доходи від передачі права власності на акції компанії або участі в інвестиційному фонді, зареєстрованому в Польщі.

Оподаткування нерезидента – працівника

У випадку, якщо працівник є нерезидентом, який отримує дохід на підставі службових відносин (stosunku służbowego), трудових відносин (stosunku pracy), в тому числі кооперативних (spółdzielczego stosunku pracy), а також роботи на дому (pracy nakładczej), то його дохід підлягає оподаткуванню на загальних підставах. Також він зобов’язаний в термін до 30 квітня наступного року подати декларацію про суму отриманого доходу PIT-37. Дані для заповнення декларації PIT-37 працівник отримує з декларації PIT-11, яку роботодавець зобов’язаний скласти та надати як працівникові так і в податкову інспекцію, уповноважену в питаннях оподаткування іноземних осіб – нерезидентів.

 • Податкові інспекції, уповноважені в питаннях оподаткування іноземців

  1. У Нижньосілезькому воєводстві – Urząd Skarbowy Wrocław-Psie Pole;
  2. У Куявсько-поморському воєводстві – Drugi Urząd Skarbowy w Bydgoszczy;
  3. У Люблінському воєводстві – Pierwszy Urząd Skarbowy w Lublinie;
  4. У Любуському воєводстві – Pierwszy Urząd Skarbowy w Zielonej Górze;
  5. У Лодзькому воєводстві – Urząd Skarbowy Łódź – Śródmieście;
  6. У Малопольському воєводстві – Urząd Skarbowy Kraków – Śródmieście;
  7. У Мазовецькому воєводстві – Trzeci Urząd Skarbowy Warszawa – Śródmieście;
  8. В Опольському воєводстві – Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu;
  9. У Підкарпатському воєводстві – Pierwszy Urząd Skarbowy w Rzeszowie;
  10. У Підляському воєводстві – Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku;
  11. У Поморському воєводстві – Pierwszy Urząd Skarbowy w Gdańsku;
  12. У Сілезькому воєводстві – Pierwszy Urząd Skarbowy w Katowicach;
  13. У Свентокшиському воєводстві – Drugi Urząd Skarbowy w Kielcach;
  14. У Вармінсько-мазурському воєводстві – Urząd Skarbowy w Olsztynie;
  15. У Великопольському воєводстві – Urząd Skarbowy Poznań – Nowe Miasto;
  16. У Західнопоморському воєводстві – Trzeci Urząd Skarbowy w Szczecinie.

Оподаткування нерезидента, що працює на підставі цивільно-правових договорів

Доходи від виконання послуг на підставі договору доручення (umowy zlecenia) або договору підряду (umowy o dzieło), а також деякі інші види доходів, отримані нерезидентом, підлягають оподаткуванню податком на прибуток з фізичних осіб за ставкою 20 відсотків. Нерезидент, який отримує такі доходи, не зобов’язаний подавати декларацію PIT-37, так як роботодавець виконує всі зобов’язання, пов’язані зі сплатою податку на виплачену винагороду.

Роботодавець зобов’язаний надати в податкову інспекцію відомості про величину доходу такого працівника IFT-1/IFT-1R (в електронному вигляді – до кінця лютого наступного року, в паперовому – до кінця січня). За письмовою заявою працівника роботодавець також зобов’язаний надати таку інформацію і йому.

Якщо ж іноземець є польським податковим резидентом і отримує винагороду на підставі цивільно-правових умов, то роботодавець зобов’язаний надати йому податкову інформацію PIT-11, вказавши в ній місце проживання платника податків на території Польщі. PIT-11 буде передана як працівникові, так і в податкову інспекцію за місцем проживання працівника в Польщі. Працівник, як і в разі роботи на підставі трудового договору, повинен подати до податкової декларацію PIT-37.

Виникло питання?

Хочете дізнатися більше або отримати консультацію?

Також читайте
Напишіть нам!

2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Loading...
+48 727 861 821 (Viber)
amadej.eu
amadej.eu@gmail.com