Куди звертатися іноземцям у разі порушення трудових прав

Відстоювання трудових прав у Польщі

Найчастіше права іноземців у Польщі порушуються у сфері трудових відносин, а конкретніше – в оплаті праці. Слід сказати, що польський Трудовий кодекс (Kodeks Pracy) не допускає дискримінації стосовно іноземних працівників, у тому числі і в оплаті праці. Однак наші співвітчизники дуже часто готові виконувати роботу за набагато меншу винагороду, ніж польські громадяни. У даній статті ми розповімо куди звертатися іноземцям у разі порушення трудових прав у Польщі.

Якщо працівник вважає, що його права порушено, він може звернутися зі скаргою в Державну Інспекцію Праці (Państwowa Inspekcja Pracy) або в суд по трудових спорах (Sąd pracy). Працівник має шанси відновити порушені права, якщо він легально працевлаштований у Польщі і має трудовий договір або цивільно-правовий договір з роботодавцем, складений у письмовій формі.

При роботі на підставі трудового договору

У разі, якщо іноземець працює на підставі трудового договору, він може звернутися з заявою до окружного відділення державної інспекції праці OIP (Okręgowy Inspektorat Pracy). Скарга може бути написана у довільній формі, але польською мовою та обов’язково має містити:

  1. назву та адресу місцезнаходження працедавця;
  2. факт наявності трудових відносин;
  3. виклад претензій до працедавця та фактів порушення трудового договору з боку працедавця (бажано мати письмові докази, роздруківки, листування або SMS –повідомлення, фото – та відеодокази, показання свідків та ін);
  4. прізвище, ім’я та адресу заявника (можна обумовити, що првцедавець не повинен знати, хто подає скаргу, але анонімну заяву OIP не буде розглядати).

Заява в OIP може бути передана особисто, поштою або електронною поштою. Заявник не несе грошових витрат при подачі і при розгляді його скарги. За результатами перевірки інспектор винесе рішення, яке буде повідомлено працівнику і працедавцю.

Читайте також: Види трудових договорів в Польщі

Виникло питання?

Хочете дізнатися більше або отримати консультацію?

При роботі на підставі цивільно-правового договору

Якщо іноземець працює у Польщі на підставі цивільно-правового договору, то відстояти свої права у разі їх порушення можна в суді з питань праці (Sąd pracy). Але при цьому він повинен сплатити судові витрати. Існує можливість скасування необхідності оплати судових витрат, якщо на прохання заявника суд прийме таке рішення, або ж за рішенням суду трудові відносини будуть кваліфіковані як такі, що регулюються Трудовим кодексомі скарга буде передана на розгляд в OIP.

Позовну заяву можна подати в суд з питань праці (Sąd pracy) за місцем розташування працедавця. Заява має бути подана у строк, встановлений для кожного виду правопорушень:

  1. не більше 7 днів з моменту звільнення (у разі неправомірного розірвання трудового договору);
  2. не більше 14 днів з моменту звільнення (у випадку дисциплінарного розірвання трудового договору);
  3. не більше 3-х років (в інших випадках).

У разі незгоди з рішенням, винесеним районним судом з питань праці, це рішення може бути оскаржено.

Також читайте
Напишіть нам!

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Loading...
+48 727 861 821 (Viber)
amadej.eu
amadej.eu@gmail.com