Повернення TAX FREE в Польщі

TAX FREE в Польщі

Польське законодавство дає можливість повернути податок від товарів та послуг (ПДВ, або VAT) подорожуючим – так званий TAX FREE. Завдяки цьому туристи, які відвідують Польщу, мають можливість повернути сплачений при купівлі податок. Хто може вважатися ” подорожуючим” і які вимоги він повинен виконати, щоб повернути податок?

Щоб отримати TAX FREE, потрібно виконати необхідні законом умови:

1. Ви повинні мати статус подорожуючого

Подорожуючим є особа, чиє постійне місце проживання знаходиться в країні, що не є частиною Європейського Союзу. При цьому, місце постійного проживання визначається на підставі його паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.

2. Придбаний в Польщі товар повинен бути вивезений за межі ЄС

Ще однією з умов, які повинен виконати турист, який бажає отримати повернення сплаченого у Польщі ПДВ, є дотримання визначеного законом способу вивезення. Товар не може бути змінений, що означає, що будь-які пошкодження упаковки можуть розглядатися як порушення товару (точніше кажучи – його використання), а це викликає відсутність можливості отримання повернення податку. Крім того, товар повинен бути вивезений в особистому багажі.

3. Вивіз товару повинен бути здійснений в певний строк

Подорожуючий повинен вивезти куплений товар за межі Європейського Союзу не пізніше, ніж в останній день третього місяця, наступного за місяцем, в якому ви зробили покупку. Наприклад, якщо товар був придбаний в липні, вивезення повинен бути здійснений не пізніше 30 жовтня.

4. Придбані товари повинні бути відповідним чином документовані

Всі необхідні документи повинен надати продавець товару. Документи можуть бути оформлені тільки в день покупки товару.

5. Вартість покупки в одного продавця повинна бути більше 200 злотих

Новий ліміт TAX FREE в Польщі

З 1 червня 2016 року мінімальна загальна вартість покупок у одного продавця, при якій пасажир може претендувати на повернення ПДВ, сплаченого при придбанні товарів, була збільшена з 200 до 300 злотих, але вже з 1 серпня 2017 року вона знову складає 200 злотих.

6. Товар повинен бути придбаний у продавця, який задовольняє певним умовам

Торгові точки, які мають право працювати в системі TAX FREE в Польщі, позначаються знаком:

Повернення TAX FREE в Польщі

Вивіз товару з Польщі

Під час перетину кордону ЄС необхідно показати митнику товар в цілісному вигляді, а також касовий чек з документом “Повернення ПДВ для подорожуючих” (Zwrot VAT dla podróżnych), виданий Вам в магазині.

УВАГА!!! Зверніть увагу на те, щоб митник поставив печатку про вивезення товару на документ “Повернення ПДВ для подорожуючих”, а також вписав місце і дату вивезення.

Також для прискорення перетину польського кордону та оформлення TAX FREE Ви можете самостійно заздалегідь в електронній формі подати заявку на повернення ПДВ. Форма для оформлення заявки на повернення ПДВ знаходиться ТУТ.

Повернення TAX FREE в Польщі

Умови повернення податку ПДВ можуть відрізнятися у різних продавців, тому краще це питання уточнювати при покупці. Податок може бути повернутий безпосередньо в магазині, де був куплений товар, що, з одного боку незручно, оскільки для повернення ПДВ Вам доведеться повертатися до магазину. Але, з іншого боку, не потрібно платити посереднику комісію за послуги. Найбільш відомим посередником TAX FREE є Global Blue.

Повернення ПДВ може відбутися не пізніше, ніж до закінчення 10 місяців, рахуючи від кінця місяця, в якому подорожуючий здійснив покупку товару.

Також читайте
7 votes, average: 5,00 out of 57 votes, average: 5,00 out of 57 votes, average: 5,00 out of 57 votes, average: 5,00 out of 57 votes, average: 5,00 out of 5 (7 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Loading...
error: Content is protected !!