Кредити для українців в Польщі

Отримання кредиту в Польщі для українців

Отримання кредиту в Польщі для українців

Чи можливо українцю отримати кредит в Польщі – це питання цікавить багатьох. В останні роки в Польщу приїхали на роботу або відкрили свій бізнес багато іноземних громадян, серед яких більшість складають українці. Багато з них планує залишитися в Польщі на тривалий час. Виникає бажання придбати квартиру, авто або фінансувати інші потреби, і рано чи пізно вони стикаються з необхідністю отримання кредиту.

Чи може українець отримати кредит в польському банку?

Як правило, переважна більшість банків надають іноземцям як іпотечні, так і споживчі або корпоративні кредити.

Основною умовою, яку необхідно виконати для отримання кредиту, є наявність законного і документально підтвердженого джерела доходу. Це може бути трудовий договір (umowa o pracę), договір доручення / підряду (umowa zlecenie / o dzieło) або ведення власного бізнесу в Польщі. Мінімальний період отримання доходу, який банк може визнати, може відрізнятися в різних банках і становить, наприклад, 3-6 місяців при наявності трудового договору, 6-12 – при договорі доручення / підряду, і 12-24 – в разі ведення господарської діяльності.

Для українців або громадян іншої країни, яка не є членом Європейського Союзу, виникає необхідність отримання візи або посвідки на проживання та дозволу на працевлаштування (спрощена система найму діє з 2014 року і дає право на роботу на підставі заяви роботодавця протягом 6 місяців).

Які перешкоди в отриманні кредиту для українців у Польщі?

Набагато простіше отримати кредит іноземному громадянину іншої країни Європейського Союзу. У більшості банків умови кредитування, асортимент та вимоги до них такі ж, як для поляків.

У випадку з громадянами інших держав, що не входять до складу Європейського Союзу (наприклад, громадянами України) ситуація більш складна, в банках можуть виникнути додаткові вимоги для надання кредиту.

Додаткові вимоги для отримання кредиту українцями та іншими іноземцями:

  1. наявність карти постійного проживання (karty stałego pobytu);
  2. наявність карти тимчасового перебування (karty czasowego pobytu). В залежності від банку її термін може бути незначним і чітко визначеними, наприклад, мінімум 12 місяців;
  3. наявність прописки (meldunku) в Польщі;
  4. наявність номера PESEL;
  5. наявність дозволу на роботу в Польщі;
  6. наявність діючого закордонного паспорта;
  7. надання кредитного звіту з держави походження (аналог звіту BiK).

Кожен банк може мати свої вимоги. В одному банку може вистачити тільки карти тимчасового перебування і номера PESEL (оформлення PESEL не є проблемою), а в іншому знадобиться карта постійного перебування, номер PESEL, паспорт і кредитний звіт.

Кредити для українців у Польщі

Іпотечні кредити для українців у Польщі

Іпотечний кредит для громадянина України буде пов’язаний з однією додатковою формальністю. Ви повинні будете отримати дозвіл Міністра Внутрішніх Справ на покупку нерухомості. Такий дозвіл не потрібен для осіб, які проживають у Польщі не менше 5 років з моменту надання їм дозволу на проживання чи дозволу на перебування довготермінового резидента ЄС. Крім того, дозвіл Міністра Внутрішніх Справ необхідно у разі купівлі нерухомості, розташованої в прикордонній зоні.

Положення закону про придбання нерухомості іноземцями не застосовуються у разі придбання спільного (spółdzielczego własnościowego) права власності на житло і, отже, при купівлі такого житла не потрібно дозволу МВС. Таких квартир у Польщі, як і раніше, дуже багато і вони не гірше квартир з правом власності на житло.

Резюме

Отримати кредит в Польщі для українців цілком реально. Якщо громадянин України або іноземець має джерело постійного доходу, то він найчастіше без проблем може придбати в кредит нерухомість у Польщі. Можливо також отримати кредит на розвиток власного бізнесу в Польщі. Дуже важливим є питання вибору банку, так як процедури і формальності можуть бути дуже різні.

Виникло питання?

Хочете дізнатися більше або отримати консультацію?

Також читайте
Напишіть нам!

3 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 5 (3 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Loading...
+48 727 861 821 (Viber)
amadej.eu
amadej.eu@gmail.com