Медичне страхування для подорожуючих

Медичне страхування для подорожуючих

Якщо ви відправляєтеся на відпочинок, ділову чи робочу поїздку за межі Польщі, то було б розумно убезпечити себе від непередбачених ситуацій і мати можливість отримати медичну допомогу при необхідності.

Якщо ви маєте медичну страховку NFZ і плануєте на якийсь час виїхати за межі Польщі, але не збираєтеся залишати територію Євросоюзу, то цінною знахідкою для вас буде Європейська картка медичного страхування (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) або простіше –  карта EKUZ. Як її можна отримати?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)

Кожна держава ЄС має свою власну систему охорони здоров’я, тому були введені загальні правила надання медичних послуг особам, які мають право на основі законодавства держав-членів.

Європейська картка медичного страхування (карта EKUZ) підтверджує право на одержання за рахунок NFZ кваліфікованої медичної допомоги у будь-якій країні Євросоюзу під час Вашої поїздки. Вона може бути видана тільки особам, які мають медичну страховку NFZ.

Володар карти EKUZ користується в країні перебування такими ж правилами лікування, у тому числі процедурами та ставками, як і громадяни цієї країни.

На сайті NFZ можна знайти інтерактивну карту для отримання інформації про систему охорони здоров’я в державах-членах Європейського Союзу (ЄС) і Європейської Асоціації Вільної Торгівлі (EFTA), в яких діють положення про координацію систем соціального забезпечення.

Користуючись EKUZ за кордоном, пам’ятайте, що ви лікуєтесь у відповідності з правилами даної країни. Якщо вам знадобилася медична допомога, переконайтеся, що медичний заклад, до якого ви звертаєтеся, підтримує EKUZ.

Як отримати карту EKUZ?

Щоб отримати Європейську Карту Медичного Страхування (EKUZ), необхідно подати заяки в офіс NFZ або в будь-яку з його делегатур. Завантажити заявку можна за посиланням:

 1. якщо вирушаєте в туристичних або інших тимчасових цілях;
 2. якщо виїжджаєте у зв’язку з виконанням робіт.

У заявці необхідно вказати:

 1. Номер PESEL. При відсутності PESEL вказати серію та номер документа, що посвідчує особу, зазначеного в заяві на страхування в NFZ;
 2. Прізвище, ім’я;
 3. Номер контактного телефону/адреса e-mail;
 4. Статус (застрахована особа/член сім’ї застрахованої особи/незастрахована особа з правом на пільги);
 5. Для особи, яка не має номера PESEL, необхідно вказати дату народження;
 6. Адреса проживання (у разі, якщо хочете, щоб карту Вам доставили поштою);
 7. Мета виїзду (тільки для осіб, що виїжджають у зв’язку з роботою).

Складену заяву ви можете:

 1. відсканувати та надіслати електронною поштою на адресу: ekuz@nfz-warszawa.pl;
 2. надіслати за допомогою електронного підпису ePUAP;
 3. надіслати факсом до відділення або одну з делегатур;
 4. надати особисто до відділення або в одну з делегатур.

У разі передачі заявок на карту EKUZ для членів сім’ї необхідно відправити їх в одному файлі, в одному e-mail. Передаючи заяву електронною поштою або факсом, треба прикріпити скан тільки першої сторінки заяви (без сторінок з інформацією).

Контактні дані NFZ Мазовецького воєводства можна знайти за посиланням.

Заявки розглядаються в порядку черги в інформаційній системі MOW NFZ. Час очікування залежить від кількості заявок, переданих для розгляду. Оформлення карти EKUZ завчасно дозволить Вам уникнути святкових черг.

Карта EKUZ дійсна протягом 12 місяців

Отримати картку можна:

 1. особисто;
 2. поштою (якщо у заявці п. 3 ви вказали адресу);
 3. через довірену особу.

Якщо ви не можете забрати картку EKUZ, можна когось уповноважити, заповнивши відповідну заявку. Зразок довіреності для уповноваженої особи можна знайти за посиланням.

Повернення витрат на лікування

Існує також можливість повернути витрати на лікування в одній з держав Європейського Союзу (ЄС) або Європейської Асоціації Вільної Торгівлі (EFTA) повністю або частково, незалежно від того, чи була у вас під час перебування за кордоном карта EKUZ чи ні.

Застраховані особи, які понесли витрати на оплату рахунків на своє лікування в одній з держав ЄС або EFTA, можуть звернутися до свого відділення NFZ із заявою про повернення вартості отриманого ними лікування. Заяву про повернення вартості лікування можна знайти за посиланням. До заявки необхідно додати наступні документи (оригінали):

 1. рахунки;
 2. рецепти;
 3. інші видані документи;
 4. підтвердження оплати по рахунках.

Процедура повернення понесених витрат вимагає визначення суми. NFZ направляє запит, яку частину вартості лікування не довелося б сплачувати, якби людина представила карту EKUZ. На підставі отриманої інформації NFZ відшкодовує застрахованому понесені витрати.

Також читайте
2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Loading...
error: Content is protected !!