Дотації для бізнесу в Польщі

Дотації для бізнесу в Польщі

Польща, яка вступила до Євросоюзу в травні 2004 року, залишається найбільшим одержувачем європейської допомоги серед всіх країн ЄС. Фінансова допомога спрямована на вирівнювання економічного розвитку країн, що входять в ЄС та поступового досягнення менш розвиненими і забезпеченими країнами рівня заможних і процвітаючих країн Європи.

До 2020 року Польща отримає з фондів ЄС ще 20 млрд євро підтримки в рамках програм, спрямованих на підвищення рівня життя та конкурентоспроможності польської економіки. Отримані кошти можуть бути спрямовані не тільки на великі інфраструктурні проекти. На фінансування з фондів ЄС можуть претендувати практично всі підприємства з сектора мікро, малих і середніх підприємств. Кошти надаються в рамках національних і регіональних програм.

Основними національними програмами є:

 1. Програма Інфраструктура і навколишнє середовище
 2. Програма Інтелектуальний розвиток
 3. Програма Східна Польща
 4. Програма Розвитку сільських районів
 5. Програма Цифрова Польща
 6. Програма Знання, освіта, розвиток

Також існує велика кількість регіональних програм.

Кошти будуть інвестовані у підвищення конкурентоспроможності польської економіки, поліпшення соціальної та територіальної єдності країни, підвищення ефективності державного управління. Головною метою програми Євросоюзу є поліпшення рівня життя польського населення завдяки економічному розвитку та зростанню зайнятості.

Дотації на розвиток бізнесу

Дотації, дофінансування і пільгові кредити надаються підприємствам різними інституціями – як у рамках Європейських Фондів, так і польських. На фінансову підтримку можуть розраховувати, зокрема, мікро, малі та середні підприємства, науково-дослідні проекти, екологічна діяльність і бізнес, розташований у сільській місцевості та у східній частині Польщі.

Дотації на розвиток бізнесу у Польщі доступні в основному у вигляді пільгових кредитів. Вам доведеться їх повернути, але умови і терміни погашення будуть вигідні.

Інформацію про актуальні програми дотацій з фондів ЄС можна отримати в інформаційних пунктах європейських фондів (PIFE). Список пунктів можна знайти на сайті Європейських Фондів. На платформі також є список доступних проектів, на які можуть бути виділені дотації. Цілей, на які можна отримати фінансування досить багато.

Бажаючи подати заявку на отримання дотації, Вам необхідно вибрати проект і подивитися, які критерії потрібно виконати, щоб мати можливість взяти в ньому участь. Далі необхідно зв’язатися з людиною або організацією, яка займається реалізацією обраного проекту. Слід детально вивчити умови даного проекту, і оформити заявку, яка, як правило, доступна на веб-сайті виконавця проекту.

Консультанти інформаційних пунктів PIFE дають безкоштовні консультації та надають допомогу в отриманні грантів. Тут:

 1. підкажуть, чи має шанс Ваша ідея (проект) отримати грант або кредит з Європейських Фондів
 2. повідомлять про умови, критерії та процедури надання субсидій;
 3. покажуть крок за кроком процес подачі заявки на фінансування;
 4. допоможуть у реалізації та розрахунку Вашого проекту;
 5. і навіть допоможуть у пошуку відповідного проекту.

Дотації на початок господарської діяльності

Дотації на відкриття власного бізнесу призначені для людей, які мають бізнес-ідею, але не мають коштів для її реалізації. Майбутні підприємці можуть скористатися допомогою управління праці або подати заявку на отримання коштів від Європейського Союзу.

Дотації від управління праці

Дофінансування, здійснюване Управлінням Праці – це форма підтримки розвитку місцевого бізнесу і боротьби з безробіттям. Дотації є безповоротною фінансовою допомогою, що надається особам, які не мають роботи і хочуть почати свій власний бізнес. Щоб отримати фінансування, необхідно виконати певні умови.

Кошти, отримані у вигляді дотації, призначені виключно для створення індивідуальної господарської діяльності (jednoosobowej działalności gospodarczej). Особи, які претендують на фінансування від Управління Праці, не зобов’язані вкладати власні кошти. Однак, наявність власних ресурсів, які підприємець готовий інвестувати, може виявитися перевагою при розподілі дотацій, т. я. це свідчить про зацікавленість у розвитку підприємства. Внесок не обов’язково повинен бути у вигляді грошей, це може бути, наприклад, офісне обладнання або автомобіль.

Також важливо мати хороший бізнес-план, який дозволить показати чиновникам бачення та ідеї розвитку підприємства. Незважаючи на те, що наявність бізнес-плану не завжди є обов’язковою, його варто мати, щоб збільшити свої шанси на отримання дотації.

Наступне важливе питання – заява має містити інформацію про здобуту освіту, сертифікати, дозволи і т. п., що підтверджують досвід заявника. Причому, не обов’язково вони повинні бути пов’язані з видом бізнесу. Але потрібно знати, що в ході розгляду заяви завжди перевіряється професійна освіта (wykształcenie kierunkowe).

Управління Праці виділяє кошти на чітко визначену мету, яку слід описати у заявці. Це може бути, наприклад:

 1. придбання машин, обладнання, матеріалів, сировини або товарів;
 2. витрати, пов’язані з ремонтом або адаптацією приміщення;
 3. витрати, пов’язані з юридичною допомогою, порадами, консультаціями;
 4. покупка домену веб-сайту;
 5. реклама.

Дотації від Європейського Союзу

Другим способом отримати фінансування для початку своєї господарської діяльності є використання Європейських Фондів, у рамках яких реалізується програма “Людський Капітал”. Її мета – розвиток підприємництва та самозайнятості. Це популярний спосіб отримання зовнішньої фінансової підтримки на відкриття бізнесу.

Європейський Союз ставить своєю метою сприяння розвитку місцевого бізнесу. Дотації спрямовуються, в основному, для:

 1. безробітних, які не досягли 30 років, які не перебувають у процесі навчання – такі люди можуть розраховувати на фінансування подальшої освіти, наприклад, аспірантури, а також можуть отримати гроші на початок власного бізнесу.
 2. безробітним, яким виповнилося 30 років – у разі цих людей можливе отримання кредиту або безоплатної дотації на навчання, консультування або старт власного бізнесу.

Найважливішим і визначальним для отримання позитивного рішення по Вашій заявці є обґрунтування бізнес-ідеї, її переконливість і актуальність. Пробуйте, робіть і перемагайте!

Також читайте
2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Loading...
error: Content is protected !!