Зміни в працевлаштуванні у Польщі для іноземців з 2018 року

Зміни в працевлаштуванні іноземців у Польщі

Які зміни в працевлаштуванні іноземців у Польщі вступлять в силу з 1 січня 2018 року

Сейм прийняв поправки в положення, які регулюють правила працевлаштування іноземців у Польщі. Вони передбачають новий вид дозволу на сезонні роботи на строк не більше 9 місяців у календарному році. Крім того, зміни в правилах вводять нові підстави для відмови у видачі дозволу на роботу, а також ускладнюють спрощену процедуру прийому іноземців на роботу.

Поправки в закон «o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy» та зміна деяких інших законів приводить польське законодавство у сфері працевлаштування у відповідність з директивою Європейського Парламенту 2014/36/ЄС від 26 лютого 2014 року, в якій обумовлюються умови в’їзду і перебування громадян третіх країн з метою працевлаштування на сезонні роботи.

Сезонна робота для іноземця

Поправка передбачає введення нового типу дозволу на сезонну роботу, який може бути видано громадянам усіх країн, що не є членами Європейського союзу і Європейської Економічної Зони. На його основі при працевлаштуванні на сезонні роботи іноземець зможе бути прийнятий на роботу в Польщі на термін до 9 місяців у календарному році.

Видавати дозвіл на сезонну роботу буде староста, що повинно прискорити отримання дозволів, у порівнянні з видачею дозволів воєводою

Роботодавець буде подавати заяву про видачу дозволу до повятового управління зайнятості (PUP), якому в питаннях, які не потребують додаткових процедур, буде відведено 7 днів на розгляд. Якщо ж виникне необхідність у додатковому уточненні інформації, цей термін може бути продовжений до 30 днів.

При сезонних роботах іноземцю буде дозволено починати роботу:

  1. негайно, в день передачі в PUP по приїзду іноземця у Польщу копій документа, що дає право перебування на території Польщі, а також інформації про адресу проживання іноземця на період перебування у Польщі;
  2. відразу ж після в’їзду іноземця у Польщу – коли в’їзд мав місце у вихідний день конкретного PUP – за умови передачі в PUP вищезазначених документів у перший після в’їзду робочий день.

Для громадян України, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та Росії при отриманні дозволу на сезонну роботу будуть надані преференції, які полягають в наступному:

  1. звільнення від необхідності проводити дослідження ринку праці (для отримання інформації про відсутність претендентів серед безробітних і шукаючих роботу);
  2. можливість отримання дозволу на сезонні роботи на строк до 3 років, завдяки чому іноземець в наступні роки зможе без додаткових формальностей подати заяву на відповідну візу або самостійно приїхати у Польщу (у разі іноземців, на яких поширюються закони про безвізовий режим, наприклад, українців),
  3. можливість доручення іноземцю робіт, які не відносяться до сезонних, на строк до 30 днів протягом терміну дії дозволу на сезонну роботу, без необхідності отримувати окремий дозвіл на роботу. Щоб скористатися цією можливістю, роботодавець повинен буде повідомити в PUP і забезпечити іноземцю заробітну плату принаймні на колишньому рівні.

Виникло питання?

Хочете дізнатися більше або отримати консультацію?

Також читайте
Напишіть нам!

4 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 5 (4 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Loading...