Карта Поляка. Отримання польського громадянства і фінансова допомога

Карта Поляка отримання польського громадянства

У травні 2016 року Сейм Польщі прийняв поправки до Закону про Карту Поляка. Завдяки цим змінам для власників Карти Поляка процедура отримання польського громадянства стала простішою. Також вони тепер можуть отримати фінансову допомогу від польського уряду. Поправки набули чинності 2 вересня 2016 року.

Згідно з новими правилами власникові Карти Поляка постійний дозвіл на проживання (stały pobyt) на території Польщі надаються безкоштовно. Після року безперервного перебування в Польщі з моменту отримання дозволу на проживання особи, які мають Карту Поляка, мають право на отримання громадянства Польщі. Безперервним вважається перебування, якщо іноземець не залишав територію Польщі на термін більш 6 місяців, а загальний термін, протягом якого він був відсутній в Польщі, не перевищує 10 місяців.

Що таке Карта Поляка

Карта Поляка є документом, який підтверджує приналежність до Польського Народу. Карта може бути надана лише особі польського походження, що має на дату подання заяви про видачу Карти Поляка громадянство Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Естонії, Грузії, Казахстану, Киргизії, Литви, Латвії, Республіки Молдова, Російської Федерації, Таджикистану, Туркменістану, України або Узбекистану, або має в одній з цих держав статус особи без громадянства.

13 травня 2016 року Сейм Польщі прийняв поправки до Закону про Карту Поляка, а також змінив ряд інших пов’язаних законів: про польське громадянство і про іноземців у Польщі. 1 червня новий документ був опублікований і від 2 вересня 2016 положення закону вступили в силу.

Згідно з новими правилами особа, яка має Карту Поляка, а також його чоловік/дружина протягом перших 3 місяців отримують від польської держави по 925 злотих, а протягом 4-го – 9-го місяців – по 555 злотих. Якщо подружжя має дітей, то за кожну дитину протягом перших 3 місяців виділяється по 462,5 золотих, від 4-го до 9-го місяця – по 277,5 золотих.

Статті

2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Для того чтобы оценить запись, вы должны быть зарегистрированным пользователем сайта.
Loading...

C уважением, Андрей Яковенко, автор сайта amadej.com.ua